Meridián řídící

ridiciPrůběh dráhy:
Tato centrální dráha ovlivňuje chod prakticky celého organismu. Začíná ve spodní části trupu a má čtyři hlavní větve. Jedna větev sestupuje z oblasti podbřišku a postupuje přes kostrč. Vniká do páteře a postupuje dále ve směru šíje, přes temeno hlavy vstupuje do mozku. Klesá středem čela pod nosní přepážku a k horním řezákům. Druhá větev jde z podbřišku do vnějších pohlavních orgánů. Odtud ke kostrči a zde se spojuje s dráhami ledvin.

Třetí rameno jde z podbřišku přes pupek a srdce do hrdla. Prochází dolní čelistí, obtáčí rty a od nich stoupá dvěma větvičkami vzhůru pod levé a pravé oko. Čtvrtá větev začíná spolu s dráhou močového měchýře u vnitřních koutků očí. Od nich potom stoupá ve dvou souběžných ramenech přes čelo na temeno, kde se ramena spojují a společně vnikají do mozku. Klesají dozadu středem šíje. Nad lopatkami se rozdělují k jejich okrajům. Spojené potom opět směřují podél páteře k pasu. Vnořují se do vnitřní strany trupu a vnikají do ledvin.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:
Nervové poruchy, křečovité záchvaty epileptické povahy. Bolesti vystřelující z podbřišku nahoru až k srdci. Zaražené močení, hemeroidy, pomočování a sucho v krku. Dále neplodnost, křečovité ztuhnutí páteře a mdloby. Člověk má problémy s vyměšováním a mívá kýlu. Dále cítí nedostatek vitality. Má sexuální poruchy a bolesti zad.

Psychické projevy energetické nerovnováhy:
Nedostatek tvořivosti, nesamostatný úsudek, nejasné myšlení, neschopnost prakticky uskutečňovat životní plány. Zvýšená pozornost vůči detailům, pocity nadměrné zodpovědnosti.

Meridiány