Váhy

Časový úsek: 23.9. - 23.10.
Živel: Vzduch
Vládce planety: Venuše
Princip: Vyrovnání, harmonie, estetika
Základní myšlenka: "Vyrovnávám"

Se znamením Vah začíná druhá polovina astronomického roku. Podobně jako v podzimní rovnodennosti vzniká harmonická vyrovnanost mezi letními horky a zimním chladem, jsou vyrovnanost, harmonie a spravedlnost hlavním požadavkem znamení Vah.

Symbol vah reprezentuje sjednocení dvou pólů, které prostřednictvím své rovnováhy vytvářejí jednotu ve dvojnosti. Váha je znamení hodnocení a symbolem posuzování. V myšlence na pravou míru, vyváženost a harmonii nacházíme také základ výrazného smyslu Vah pro krásu.

Vládkyní planety Vah je Venuše, která zde své působení odvíjí spíše z duchovní oblasti, než ze smyslového požitku.

V partnerském svazku se Váha snaží spojit se láskyplnými vztahy se svým okolím. Hledá své Ty jako doplněk, aby s ním mohla prožít svou bytost v její harmonické celistvosti. Každá disharmonie způsobuje Váze utrpení. Zde je podstata její slabosti v rozhodování a jednání. Kůli své potřebě života v neustálé harmonii s okolím se stále pokouší přizpůsobovat se svému okolí a naprosto se mu otevřít.

Mezilidské vztahy jsou pro Váhu velmi důležité, protože je prožívá v kontaktu s Ty. V principu Vah jsou jednoznačně vyjádřeny harmonie, láska, Ty, umění a estetika. Těmto základním tendencím odpovídají i meditace určené tomuto znamení.

Meditace pro vnitřní osobnost muže/ženy
Partnerská meditace
Zvěrokruh