Meditace pro vnitřní osobnost (pro vnitřního muže/ženu)

Znamení zvěrokruhu Váhy symbolizuje kromě jiného i nevědomou vnitřní část jedince opačného pohlaví, aminu u muže a amina u ženy

Je velmi důležité pro lidský vývoj naučit se tyto neprožívané části své vlastní osobnosti znát a uvědomovat si je. Svému vnitřnímu muži nebo ženě se můžete přiblížit v tomto způsobu meditace.

Pohodlně se položte a odpoutejte se od všedního života. Vnímejte podložku, na níž ležíte, která vás unáší, které se můžete naprosto svěřit. Postupně vás zaplavuje uvolnění a klid. Vaše tělo je stále širší, měkčí a teplejší a vy klesáte stále hlouběji do podložky, která vás nese. Nyní se vydejte spolu s vědomím do svého těla a vciťte se do své mužnosti či ženskosti.

Po chvíli si představte, jak vaše tělo přijímá tvar opačného pohlaví, a vnímejte, jaké je na dotek, dopřejte si dostatek času, dokud tento pocit nebude zcela zřetelný. Pomalu se vám objevuje představa, jaké by to skutečně bylo, kdybyste byli opačného pohlaví.

Představte si naprosto přesně, jak by jste zacházeli se svým životem, které touhy a přání by jste si díky tomuto mohli podle svého názoru splnit, a co by jste z pohledu této druhé role očekávali od svého partnera.

Tyto fantazie v duchu spojte se svým reálným partnerským vztahem a všímejte si, kolik vnitřních přání vám musí váš partner splnit. Uvědomte si, co chce a potřebuje váš vnitřní muž, případně vaše vnitřní žena, aby mohl/a nezávisle žít. Vyvolejte k tomuto účelu vnitřní obrazy.

Na konci vaší obrazové cesty vznikne ve vaší fantazii situace, v níž zrealizujete stejně své mužské i ženské stránky. Dopřejte si dostatek času, abyste si tuto situaci dokázali představit co možná nejkonkrétněji. Pak meditaci pomalu ukončete hlubokým dýcháním.

Znamení Vah
Zvěrokruh